loading

قیمت گچ کاری چگونه محاسبه می شود؟

نمونه کار گچکاری

قیمت گچ کاری امری بسیار مهم برای کارفرمایان تلقی می شود.  از سوی دیگر پیمانکار گچ کار نیز باید قیمتی را ارائه دهد که دچار ضرر و زیان نشود.  و پس از برآورد کردن هزینه ها به سوددهی خوبی نیز دست پیدا کند.

از آنجایی که تورم قیمت ها و بالا رفتن هزینه های کارگر و بنا همیشه سیر صعودی دارد.  پس به راحتی نمی توانیم یک رقم ثابت و مشخصی را برای گچ و خاک و سفید کاری ساختمان ارائه دهیم.

در برخی موارد شاهد آن هستیم که یک گچ کار کیفیت خوبی در کارش لحاظ نمی کند . 

از همین رو قیمت تمام شده بسیار کمتری را به شما ارائه می دهد. پس این را به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست.
از سوی دیگر هستند کسانی که بسیار لاکچری فرایند کاری خود را دنبال می کنند و قیمت های ارائه شده آن ها بسته به مناطقی که فرایند کاری را دنبال می کنند تعین می شود.

پس به جرئت می توان گفت محدوده ای که گچ کار در آن کار می کند می تواند در تعین قیمت تأثیر گذار باشد.


از همین رو در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پارامترهای که روی قیمت گچکاری تأثیر دارد را با شما به اشتراک بگذاریم. از سوی دیگر فرمولی مشخص و معینی را برای تعین قیمت گچ کاری به شما ارائه دهیم.

اگر کارفرما هستید و می خواهید به یک قیمت منصفانه و اصولی بر اساس پارامترهای استاندارد دست پیدا کنید. به شما توصیه می کنیم در ادامه ما را همراهی باشید.

در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیرامون مواردی که روی قیمت تمام شده گچ کاری تأثیر گذار است. مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم .

در پایان نیز فرمولی را در همین راستا به شما عزیزان ارائه دهیم تا خود بتوانید بدون هیچ حسابداری تخصصی به راحتی به قیمت تمام شده گچ کاری بر اساس عرف بازار دست پیدا کنید.

چه عواملی قیمت تمام شده گچ کاری را تحت تاثیر خود قرار می دهد؟

تعین قیمت گچکاری پارامتر بسیار مهمی است، زیرا از یک سو ممکن است شما را دچار زیان کند و از سوی دیگر ممکن است کار بی کیفیتی با قیمت کارهای پیشنهادی سطح پایین از آن شما شود.

مطالب مشابه  دلایل ایجاد موج در گچکاری

از همین رو باید به پارامترهای که ممکن است در کار شما دخیل باشد و خود از آن بی خبرید و روی قیمت تمام شده کار شما تأثیر می گذارد آشنا شوید.

 در ابتدا می توانیم به زمان اجرای پروژه اشاره داشته باشیم. گاهی ممکن است شما در اوج بار ترافیکی کارها مثل اواخر سال قصد گچ کاری ساختمان خود را داشته باشید

که به دلیل کمبود نیرو پیمانکار گچ مجبور است با قیمت تمام شده بیشتری از آن ها بخواهد که کار شما را به انجام برساند.
یا اینکه فرایند کاری شما در فصل زمستان نیاز باشد انجام شود و نیروی کار زیادی راغب به انجام کار شما نباشد که این امر خود در قیمت تمام شده هزینه های ایاب و ذهاب و دستمزد بیشتری را در پی دارد.

 مدت زمان تحویل پروژه بسته به کار در قیمت تأثیر گذار است این قیمت بر اساس کم و زیاد بودن کار تخمین زده می شود.
 سطح کیفیتی که کارفرما از پیمانکار گچ انتظار دارد بر قیمت تمام شده کار اثر دارد . زمانی که کارفرما می خواهد یک کار تاپ و دست اول داشته باشد .

بدون شک قیمت گچ بری و گچ کاری رقم بسیار بیشتر به نسبت زمانی خواهد بود که گچ کار می خواهد یک سازه ای را که به قصد بساز و بفروش در دست دارد را گچ کاری کند.

 گاهی اوقات تیم گچ کاری افراد زبده و ماهری نیستند . همین امر سبب می شود که قیمت تمام شده بسیار پایینی را به شما اعلام کنند که خود این امر گاها ممکن است شما را به شک بیندازد.

این را به یاد داشته باشید که گچ کاران حرفه ای به خوبی با اصول و استاندارهای که برای رسیدن به یک کار با کیفیت نیاز است را می دانند. بر فرض می دانند که از چه عایق صوتی استفاده کنند که به گچ در طی گذر زمان آسیبی وارد نکند.
یا اینکه می دانند از چه متریالی استفاده کنند که سطح گچ در حین گچ کاری رده رده و موج دارد نشان داده نشود.

پس تمام این تجارب نیز در درصد سودی که پیمانکار گچ از کارفرما می خواهد تأثیر گذار است.

تیم گچ کاری
تیم گچکاری

چه پارامترهای را پیمانکار گچ برای تعیین قیمت گچکاری مد نظر قرار می دهد؟
تعیین قیمت گچ کاری امری است که توسط پیمانکار گچ صورت می گیرد و این مهم به کارفرما اعلام می شود.
از همین رو گچ کار بر اساس شرایط کاری که در پیش رو دارد قیمت نهایی را به کارفرما اعلام می کند.

مطالب مشابه  رابیتس بندی چگونه اجرا می شود؟

1. نزدیکی و دوری به منطقه کاری که در هزینه رفت و آمد بنا و کارگر و در نهایت هزینه های سربار گچ کار تأثیر می گذارد.
2. ارتفاع سطحی که قرار است گچ و خاک و سفید کاری در آن انجام شود پارامتر دیگری است.

زمانی که ارتفاع زیاد باشد سهولت کار کم می شود و همین امر سختی کار و قیمت تمام شده را بیشتر می کند.

3. گچ کار پس از بازدید از محل به این مهم می رسد که چقدر فضا گچ خور دارد. در برخی از موارد مشاهده می شود که کارفرما لوله ها را نمی خواهد در دل دیوار نصب کند.

از همین رو چهار سانت گچ نیاز است که لوله ها پوشانده شود. این هم خود بار مالی بیشتری را برای کارفرما در پی دارد.

4. راسته بودن کار امر دیگری است که در تعین قیمت تأثیر گذار است. اگر کاری خیلی دست و پا گیر باشد بر فرض در یک ساختمان چهار صد متری بخشی از فضا کلاً یک دیوار صاف است و وقتی از گچ کار نمی گیرید.

اما در برخی از موارد به دلیل نبشی و گنجی های که در فضا است وقت زیادی از گچ کار گرفته می شود که در نهایت قیمت تمام شده بیشتر می شود.

5. در برخی از موارد از گچ کار خواسته می شود علاوه بر گچ کاری فرایند گچ بری را نیز به عهده بگیرد که در این مواقع قیمت گچ کاری کمتر در نظر گرفته می شود.

دلیل این امر این است که گچ کاری سود خیلی زیادی برای گچ کار دارد و همین امر سبب می شود تا قیمت گچ بری را با رقم منطقی تری تعین کند.

گچ کار حرفه ای
گچکاری

محاسبه و برآورد قیمت گچکاری بر اساس فرمول معین و ثابت
• قیمت گچ کاری به پارامترهای متعددی بستگی دارد در قدم یک می توانیم به تعداد استادکار و شاگرد اشاره داشته باشیم و فرایند کاری که باید آن ها در طی یک روز دنبال کنند.

مطالب مشابه  گچ کار حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

برای نمونه می توانیم به این مورد اشاره داشته باشیم که

دو استادکار و یک بنا به طور تقریبی روزی بیست و پنج متر از فضای یک ساختمان را باید گچ کاری کنند که به طور میانگین این عدد چیزی در حدود ده الی دوازده متر است.

پس گچ کاری یا گچ و خاک یک ساختمان باید روزی دوازده متر با دو استاد کار و یک بنا انجام شود.
• حقوق یک استادکار بنا به طور تقریبی و میانگین صد و چهل هزار تومان است و هر دو استادکار نیاز به یک کارگر دارند .

حقوق یک کارگر هشتاد هزار تومان است تقسیم بر دو استاد کار می شود چیزی در حدود چهل هزار تومان که تنها حقوق کارگر و استادکار به طور میانگین صد و هشتاد هزار تومان می شود.

• هزینه ایاب و ذهاب نیروی کار بر اساس دوری و نزدیک پروژه تعین می شود و این رقم نیز به طور میانگین برای هر نفر بیست هزار تومان در نظر گرفته می شود.

• نیروی به عنوان سرپرست پیمانکار گچ در صورت نبود گچ کار در محل حضور دارد که خود این فرایند حضور نیاز به پرداخت هزینه تقریبی در حدود بیست هزار تومان دارد.

• در نهایت می توانیم به سودی که پیمانکار برای خود در نظر می گیرد اشاره داشته باشیم که عموماً ده درصد از کل پروژه است سپس قیمت نهایی تخمین زده می شود.

• این را به یاد داشته باشید که هر پارامتر دیگری که به این عوامل نیاز باشد اضافه شود به طور میانگین لحاظ می شود و در فرمول جایگذاری می شود.

مثالی برای استفاده از فرمول تعین قیمت گچ کاری

a میانگین دستمزد استاد گچ کار صد و هفتاد هزار تومان

B میانگین دستمزد کارگر تقسیم بر دو پنجاه هزار تومانC هزینه های جانبی شامل ایاب و ذهاب و نظارت چهل و دو هزار تومان

S سود مورد انتظار پیمانکار ده%

Y میانگین متراژی که توسط گچ کار در یک روز انجام می شود دوازده متر

X قیمت نهایی قابل ارائه برای هر متر مربع؟

(a+b+c)+s/y=x
(170+50+42)+10%/12=24.01

بلاگدسته‌بندی نشدهگچکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *