loading

مقایسه کناف ایران با کناف متفرقه

پانل کناف

مقایسه اجرای کناف کی پلاس (نام جدید کناف ایران) با اجرای کناف متفرقه

گاهی برای اجرای سقف کاذب کناف در دو راهی انتخاب میان کناف ایران و کناف متفرقه قرار می گیرید. این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی مانند کمبود بودجه کافی ، تحریم بودن مصالح کناف اصلی و کمبود ان در بازار و … رخ دهد.

بهتر است بدانید مزایا و معایب کناف ایران در مقایسه با کناف متفرقه چیست تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

همچنین با مطالعه این مقاله می توانید به راحتی هنگام خرید و اجرای کناف و مصالح آن جنس اصلی و متفرقه را از یکدیگر تشخیص دهید تا مرتکب خرید اشتباه نشوید.

همراه تیم اجرا و فروش کناف لوکس پلاستر باشید.

کناف ایران یا کناف متفرقه ؟؟؟

در بحث سقف کاذب کناف دو مسئله تاثیرگذار وجود دارد. اول تاثیر مصالح و اجناس کناف و دیگری مجری و نصاب کناف . اهمیت این دو مورد در کیفیت نهایی کناف بسیار تاثیرگذار است.

گاهی ممکن است شما از اجناس کناف ایران و اصلی خرید کرده باشید اما نصاب و مجری کناف مهارت کافی در اجرای کناف را نداشته باشد و با روشی نا مناسب سقف کاذب کناف را اجرا کند.

مزایای کناف ایران

ضخامت پروفیل ها در کناف ایران استاندارد می باشد. و همچنین عرض سازه ها دقیقا مطابق نام آن هاست. بطور مثال سازه F47 دقیقا 47 میل ، L25 دقیقا 25 میل، و به همین صورت تمام قطعات مطابق با نام تجاری آن ها استاندارد هستند. این دقت در اندازه ها باعث افزایش مقاومت قطعات و کج نشدن و اسیب ندیدن آن ها می شود.

پانل معمولی کناف ایران ( پانل RG )

از مزایای پانل های معمولی کناف ایران ( پانل RG ) ، می توان به دارابودن الیاف هایی که سبب می شود پانل انعطاف پذیر باشد و به راحتی نشکند اشاره کرد. روکش کاغذی پانل کناف ایران بدون هیچ موجی با سطح کاملا صاف و یکدست می باشد که این ویژگی باعث می شود پس از اجرای نقاشی سطح بدون هیچ حبابی رنگ شود و پس از خشک شدن رنگ هیچ تورمی در سطح کار دیده نمی شود.

پانل ضد رطوبت کناف ایران ( پانل MR )

در پانل های ضد رطوبت کناف ایران ( پانل MR ) این مزیت بیشتر به چشم می آید چرا که در این نوع پانل ها، کاغذ روکش نقش جدی در جلوگیری از نفوذ رطوبت دارد و همین باعث می شود تفاوت بسزایی با کناف متفرقه داشته باشد.

مطالب مشابه  صفرتاصد اجرای کناف

پانل ضد حریق کناف ایران (پانل FR )

در پانل های مقاوم در برابر حریق ( پانل FR ) نیز همین موارد صدق می کند. علاوه بر ان ٰ در این نوع پانل از الیاف های پشم شیشه در تولید آن استفاده شده تا از نفوذ حریق و انتقال آتش جلوگیری کند. از این جهت شرکت کناف ایران پانل های خود را در حد استاندارد تولید کرده است.

معایب کناف ایران

از مهمترین معایب کناف ایران میتوان به  قیمت بسیار بالای اجناس آن اشاره کرد که بودجه زیادی برای تامین متعلقات کناف ایران نیاز است.

تیم کناف لوکس پلاستر در نقد دیگر از کناف ایران به این مهم اشاره می کند که گاهی برخی از محصولات این شرکت در بازار کمیاب می شوند که عیب بزرگی در این سیستم به شمار می رود.

مورد دیگر که باید به آن اشاره کنیم این است که تنوع در متریال های سقف کناف ناقص است. بطور مثال سقف پی وی سی که یکی از پرکاربردترین سقف های کناف است در کاتالوگ محصولات کناف ایران یافت نمی شود.

همچنین این شرکت در تولید پیچ ها نیز هنوز به تولید پیچ هایی با کیفیت عالی دست نیافته است و پیچ های کناف ایران را می توان در رده کیفیت متوسط خواند.

اجرای کناف

مزایای کناف متفرقه

کناف متفرقه مصداق مثال هرچقدر پول بدی همونقدر اش میخوری است!!! یعنی می توان گفت تنها مزیت این اجناس ارزان تر بودن آن نسبت به کناف ایران می باشد.

البته گاهی ممکن است برخی سازه ها کیفیت نسبتا بهتری از سازه های کناف ایران داشته باشند. این ویزگی در سازه هایی وجود دارد که باله های ضخیم تر و مقاوم تری نسبت به سازه های مشابه خود دارند.

اما باید به این نکته اشاره کرد که این ضخیم بودن سازه باعث سنگین ترشدن وزن آن و در نتیجه افزایش قیمت آن می شود که باعث می شود اختلاف قیمت آن با سازه کناف ایران کمتر شود. بنابراین مجریان کناف ممکن است بین این دو گزینه ٰ همان سازه کناف ایران را انتخاب کنند چرا که استاندارد بودن سازه های کناف ایران تضمینی برای طول عمر کناف و افزایش کیفیت نهایی کار است.

ادامه مزایای کناف متفرقه

یکی دیگر از مزایای کناف متفرقه که می توان به آن اشاره کرد این است که مصالح برندهای متفرقه کناف همیشه دردسترس هستند و به راحتی می توان مصالح کناف های متفرقه را تامین کرد.

اما در شرکت کناف ایران گاهی ممکن است به دلایل مختلفی چون تحریم بودن و … برخی از مصالح و سازه های کناف ایران در بازار عرضه نشوند.

مطالب مشابه  سقف های اسمان مجازی چه ویژگی هایی دارند؟

معایب کناف متفرقه

این موضوع بحثی بسیار گسترده است چرا که شرکت های زیادی در حوزه تولید سازه ، پروفیل ، گچ برگ و … فعالیت می کنند.

اما اگر بخواهیم بطور کلی به معایب کناف های متفرقه اشاره کنیم؛ اولین ایرادی که می توان به آن اشاره کرد این است که هیچ شرکتی به جز شرکت کناف ایران تولید همزمان سازه و گچ برگ را انجام نمیدهد. همین مورد باعث می شود گاهی مشکلاتی از قبیل چفت و بست نشدن اتصالات با سازه یا گچ برگ به دلیل از یک برند نبودن آن ها به وجود بیاید.

مورد دیگری که باید در بحث کناف متفرقه به آن اشاره کرد؛ قطر و ضخامت کم سازه ها، عرض کم سازه ها، انعطاف پذیرنبودن گچ برگ ها، کاغذ غیراستاندارد روی پانل ها و درکل استاندارد نبودن آن ها از موارد مهمی است که بیشتر در کناف متفرقه به چشم می خورند و گاهی باعث مشکل می شوند.

بررسی کیفیت کناف ایران ( کناف درجه یک )

همانطور که بیشتر شما می دانید شرکت اصلی تولید کناف از کشور آلمان می باشد ومهمترین علتی که کناف ایران توانسته رتبه بهترین برند از لحاظ کیفیت کناف را در ایران کسب کند این است که این شرکت طبق استانداردهای شرکت کناف المانی به تولید محصولات کناف پرداخته است.

از این رو شما می توانید با خیالی اسوده از اجناس این شرکت استفاده کنید چرا که استانداردهای جهانی در آن رعایت شده و همه ی سازه ها دقیقا با اندازه های معروف خود تولید شده اند و پانل ها با بهترین متریال ها عایق بندی و روکش شده اند.

مقایسه لیست قیمت کناف ایران با لیست قیمت کناف متفرقه

در بورس قیمت کناف متفرقه قیمت ها می توانند متغیر باشند چراکه با توجه به کیفیت تولیدی آن ها قیمت کناف تعیین  می شود.

اما در قیمت گذاری شرکت کناف ایران با توجه به کیفیت اجناس تولیدی خود، طبیعتا قیمت های بالاتری نسبت به قیمت کناف متفرقه دارند. این اختلاف قیمت گاهی به دوبرابر با کناف متفرقه می رسد.

گاهی پیش آمده تیم کناف کاری لوکس پلاستر پس از اعلام قیمت کناف کاری در تهران به کارفرما، متوجه شده که کارفرما قیمت هایی بسیار پایین تر از قیمت ما را از همکاران دریافت کرده است. که البته این امر طبیعی است چرا که این قیمت های پایین با توجه به خرید از اجناس کناف متفرقه داده شده است و در مقایسه با قیمت کناف ایران طبیعتا قیمت تمام شده کمتری دارد.

مطالب مشابه  تایل سقفی چیست؟

البته تیم کناف کاری لوکس پلاستر نیز میتواند در صورت درخواست کارفرما، لیست قیمت کناف خود را باآیتم های کناف متفرقه اعلام و اجرا کند.

خرید کناف

طول عمر کناف چقدر است؟

کناف در واقع تشکیل شده از سازه ها و پروفیل های گالوانیزه هستند که توسط پیچ و اتصالات به دیوار و سقف اصلی متصل می شوند. سپس گچ برگ ها نیز توسط اتصالات به این سازه ها وصل می شوند.

طول عمر کناف بستگی به عوامل مختلفی دارد. برای مثال در طول روند اجرای کناف که در پاراگراف بالا گفتیم، در صورتی که سازه ها به صورت استاندارد به دیوار و سقف متصل شده باشند؛ تا زمانی که آسیب جدی به دیوار اصلی یا سقف اصلی نرسد، دیوار و سقف کناف نیز سالم می ماند.

 

طول عمر پانل کناف

مورد دیگر درباره طول عمر پانل کناف است که به موارد زیر بستگی دارد:

مورد اول جنس نوع پانل است که هم از لحاظ کیفی از برند معتبری تهیه شده باشد و هم اینکه متناسب باشرایط جوی محیط خریداری شود. برای مثال در مناطق مرطوب در صورتی که از پانل های ضدرطوبت یا MR استفاده شود قطعا طول عمرکناف بطور بسزایی افزایش می یابد.

یا در فضاهایی که امکان حریق و آتش سوزی است یا دمای بسیار بالایی دارد پانل های ضد حریق FR گزینه مناسب تر با طول عمر بیشتر هستند.

معمولا کناف کاری در تهران با پانل های معمولی انجام می شود مگر اینکه محیط کاری با شرایط خاص باشد.

مورد بعدی که در طول عمر کناف تاثیر گذار است روش اجرای کناف می باشد که به صورت استاندارد انجام شده باشد. برای مثال روش نصب اگر به صورت حصیر چین است به درزهای آن دقت شود.

موارد دیگر که در طول عمر کناف تاثیرگذاراست:

از موارد دیگر می توان به اینکه مورد ضربه شدید قرار نگیرد، از نفوذ آب به آن جلوگیری شود و …

با توجه به مواردی که گفته شد در صورتی که همه ی این موارد رعایت شده باشد می توانیم این نوید را بدهیم که تا زمانی که ساختمان پابرجاست سازه کناف شما نیز سالم می ماند.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که دیوار و سقف کاذب کناف نیز مانند دیوار و سقف گچی هر چند سال نیاز به نقاشی دوباره دارند تا موج هایی که در اثر گذر زمان روی سطح کار افتاده ترمیم شوند.

کناف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *