loading

هوشمند سازی در ساختمان های لوکس

کنترل از راه دور

اسایش و رفاه و راحتی امروزه اصل مهمی در زندگی مردم به شمار می روند و مهندسان و دانشمندان در تلاشند روز به روز روش های جدیدی برای دست یابی به زندگی اسان کشف کنند. یکی از این روش ها که بسیار هم پر طرفدار است هوشمند سازی خانه هاست.

این کار علاوه بر رفاهی که به همراه می اورد باعث امنیت خانه نیز می شود. تیم گچ کاری لوکس پلاستر در این مقاله درباره ی مزایای هوشمند سازی خانه مطالبی را ارائه می کند. با ما همراه باشید.

هوشمند سازی خانه یعنی چه؟

هوشمند سازی خانه به این منظور است که وسایل الکترونیکی خانه را با یک سیستم هوشمند با سناریوی دلخواه برنامه ریزی کنیم که چه زمانی روشن و خاموش شوند؛ یا چه مقدار انرژی مصرف کنند و کارهای مشابه دیگر را انجام دهند و همه ی این کار ها را بتوان از راه دور هم با گوشی همراه یا ریموت کنترل کرد.

هاب خانه هوشمند(BMS) چیست؟

دستگاه سخت افزاری که کانون و مرکز تمام تجهیزات هوشمند ساختمان است و وظیفه ان برقراری ارتباط و پردازش اطلاعات است و نمونه های مختلفی دارد.

چرا خانه خود را هوشمند کنیم؟

سیستم هوشمند سازی در خانه مزایای فراوانی دارد که هر کس می تواند طبق نیاز خود به کمک یک تیم متخصص شروع به هوشمند سازی تجهیزات خانه کند.
قبل از انجام این کار باید بدانید که این روش در اکثر روش های اجرای ان با اینترنت انجام می شود اما برخی کار ها که با ریموت مخصوص ان دستگاه انجام می شوند مانند ریموت در پارکینگ یا ریموت کم و زیاد کردن نور نیازی به اینترنت ندارند.

با هوشمند سازی خانه، سیستم در مواقع خطر اب، گاز و برق خانه را بطور خودکار قطع می کند که این مزیت بسیار اصل مهمی به شمار می رود خصوصا اگر ساکنین خانه در خانه نباشند یا مثلا در ادارات درز ساعات تعطیلی که کسی در ساختمان نیست مشکلی به وجود بیاید این روش بسیار کارامد است.

مطالب مشابه  روش اجرای سقف تیرچه بلوک چگونه است؟

سیستم اعلام حریق و مدیریت بحران نیز به امنیت ساختمان کمک شایانی می کند.
با مصرف بهینه انرژی توسط هوش مصنوعی خانه مصرف انرژی ساختمان کاهش چشم گیری می کند.

برای مثال زمانی که ادارات تعطیل می شوند و کارمندان در ساختمان و یا ساکنین در منزل نیستند این سیستم با برنامه ریزی به صورت خودکار سیستم های گرمایشی یا سرمایشی را قطع می کنند تا انرژی بیهوده مصرف نشود و همچنین قبل از شروع ساعت کاری شروع به گرم یا خنک کردن ساختمان می کنند.

کنترل ساختمان از راه دور

گاهی به دلایل مختلف مثل مسافرت ممکن است برای مدتی ساکنین از ساختمان دور باشند در این مواقع سیستم هوشمند ابیاری باغ یا باغچه به کار می اید. شما می توانید با برنامه ریزی به سیستم خود بگویید که چه زمانی و چه میزانی ابیاری کند و یا حتی بدون برنامه ریزی اما با گوشی همراه خود از راه دور با اینترنت عملیات ابیاری را کنترل کنید.

ایا برایتان پیش امده است که زمانی که از خانه دور هستید یادتان بیاید که در ورودی خانه را قفل نکرده اید و یا ممکن است فرزندتان پشت در مانده باشد و شما در را قفل کرده باشید در این مواقع باز و بسته کردن قفل از راه دور با گوشی همراه خود یک روش اسان برای حل مشکل است.

در این مواقع که شما از خانه دور هستید ممکن است بخواهید ورود و خروج به خانه خود را از راه دور کنترل کنید که این سیستم هوشمند به شما این امکان را می دهد.

مطالب مشابه  دکوراسیون لوکس با گچبری های لوکس

باز کردن در پارکینگ پس از طی کردن یک روز کاری و خستگی ان برای بیشتر مردم کار خسته کننده ای است اما امروزه سیستم ریموتی درب های پارکینگ ها بسیار رایج شده که به اسایش و راحتی ساکنین ان ساختمان کمک فراوانی کرده است. قبل از ورود و خروج و رسیدن به در شما می توانید تنها با زدن یک دکمه درب را باز یا بسته کنید.

هوشمند سازی خانه راهی برای ایجادآسایش

زمان بندی روشن و خاموش کردن تلوزیون برای کسانی که بچه های محصل دارند و خودشان شاغل هستند یا به دلایل دیگر در خانه حضور ندارند کنترل از راه دور خوبی به شمار می رود.

شاید شما بخواهید هر روز پس از طی کردن یک روز کاری وقتی به خانه بر می گردید همه چیز طبق خواسته شما پیش برود و باقی روز را بدون زحمت در اسایش کامل باشید.

در چنین حالتی هماهنگی بین تجهیزات خانه با سیستم هوشمند و یک سناریوی عالی مثلا به محض رسیدن شما در ورودی باز شود، چراغ ها روشن شوند، سیستم گرمایشی یا سرمایشی شروع به کار کند و حتی قهوه ساز یا چای ساز شما به صورت خودکار روشن شود موزیک مورد علاقه شما شروع به خواندن کند و خلاصه هر کاری که به ارامش و اسایش شما کمک کند امکان پذیر است.

همه ی مطالبی که گفته شد در کل به سه اصل مهم زندگی شما یعنی امنیت، ارامش و اسایش شما کمک می کند اما باید بدانید که این سه اصل با پذیرفتن چند شرط امکان پذیر است که در ادامه به شما توضیح می دهیم.

مطالب مشابه  اصطلاحات گچکاری بخش دوم

معایب هوشمند سازی خانه

اولین چیزی که در این رابطه باید بدانید این است که هزینه هوشمند سازی تجهیزات کمی بالا است اما با این حال با توجه به مطالبی که گفته شد از خیلی از هزینه های اضافی مصرف انرژی جلوگیری می شود و به طور کلی انجام این کار در صورت داشتن بودجه ان می ارزد به هزینه ی ان.

مورد دیگر این است که گاهی ممکن است به دلیل قطعی اینترنت در برخی عملکرد ها که وابسته به اینترنت هستند اختلالاتی به وجود بیاید.

و یا ممکن است داده ها و اطلاعات شخصی توسط هکر ها هک شود. همچنین با توجه به جنس و کیفیت دستگاه ها امکان از کار افتادن و یا اشتباه عمل کردن دستگاه وجود دارد که البته با استفاده از یک تیم متخصص برای برمه ریزی و راه اندازی دستگاه تا حدود زیادی می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

کلام اخر

در این مقاله سعی داشتیم شما را با یکی از روش های رسیدن به زندگی اسان اشنا کنیم. شما با بررسی مزایا و معایب سیستم مورد نیاز خود می توانید به این مهم دست یابید.

البته باید بدانید که ساختمان هایی که برای استفاده شخصی هوشمند سازی نشده اند و صرفا جهت اجاره و فروش هستند اگر مجهز به این سیستم باشند با توجه به لوکس بودن و با ارزش بودن امکانات ان قیمت بیشتری نسبت به دیگر ساختمان ها دارند.

بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *