loading

ترفند های گچ کاری

گچ کاری

حرفه گچ کاری شغلی است که نیاز به رعایت اصول فنی و همچنین استفاده از ترفندهای گچکاری در جهت بالابردن کیفیت گچ کاری دارد. بنابراین یک گچ کار حرفه ای باید با صفر تا صد ترفند های گچ کاری آشنایی کامل داشته باشد.

تیم گچ کاری لوکس پلاستر با توجه به کارنامه درخشانی که در آن نمونه کاری های گچ کاری با کیفیت قابل مشاهده است؛ سعی بر این داشته تا تجربیات خود را در حرفه گچ کاری در این مقاله با شما در میان بگذارد. با ما همراه باشید.

ترفند های تعیین قیمت گچ کاری توسط پیمانکار گچکار حرفه ای

همانطور که در مقالات قبل ذکر شد؛ یک پیمانکار گچکار حرفه ای پس از بازدید از پروژه باید قیمت پیشنهادی خود را به کارفرما اعلام کند.

این قیمت گچ کاری باید طوری محاسبه شود که نه آن قدر بالا باشد که کارفرما از سفارش آن صرف نظر کند. و نه آنقدر قیمت گچ کاری پایین اعلام شود که در حین اجرای گچ کاری پیمانکار گچکار برای دادن حقوق تیم گچ کاری با مشکل مواجه شود و تقاضای افزایش قیمت کند.

در نحوه تعیین قیمت گچ کاری ، ترفند هایی وجود دارد که می‌تواند تا حد زیادی از بروز اشتباه جلوگیری کند.

امروزه تقریبا پنجاه درصد کارفرمایان راغب هستند که پیمانکار گچکار قیمت گچ کاری را به صورت کلی و چکی اعلام کند. در این گونه پروژه های گچکاری نمی توان یک قیمت معین را برای کل قسمت هایی که قرار است گچ کاری شود در نظر گرفت. چرا که هر قسمت از واحد ممکن است دیتیل‌های متفاوتی داشته باشد و میزان مصرف گچ و اجرای گچکاری در بخش های مختلف، متفاوت باشد.

محاسبه قیمت گچ کاری

برای محاسبه قیمت گچ کاری ، ابتدا باید به تمام دیتیل ها و طرح های مورد نظر برای اجرای گچ کاری توجه کرد. قسمت هایی که واحد قیمت آن ها بر اساس متر طول است؛ مانند جاپرده ای ها، باکس ها ، ابزارهای گچکاری را تعیین کرده و قیمت های آن ها محاسبه می‌شود.

بعد قیمت هایی که براساس مترمربع است نیز محاسبه می‌شوند و در نهایت با هم جمع می‌شوند. و قیمت نهایی به کارفرما اعلام می‌شود.

در نحوه تعیین قیمت گچ کاری ، پیشنهاد بهترین گچکار تهران ، مدیر تیم گچ کاری حرفه ای لوکس پلاستر ،این است که قرارداد را در بازه زمانی 6 ماهه ببندید. چرا که با وجود تورم شدیدی که در مملکت وجود دارد قراردادهایی که مدت زمان زیادی دارند؛ مثل قرارداد گچکاری یک ساله باعث می‌شود که حرفه گچ کاری به جای سوددهی گاها باعث ضرر پیمانکار گچکاری شود.

تعیین مقدار مصالح مورد نیاز برای شروع گچ کاری

یکی از ترفند های گچ کاری که تیم گچ کاری لوکس پلاستر در روند کاری خود قرار داده است تعیین کردن مقدار متریال مورد نیاز در پروژه است. این میزان متریال تعیین شده را به کارفرما برای تهیه مصالح اعلام کرده و پس از تهیه آن عملا روند گچ کاری شروع می‌شود.

مطالب مشابه  دکوراسیون لوکس با گچبری های لوکس

پیشنهاد مدیر تیم گچ کاری لوکس پلاستر برای تعیین مقدار گچ در مرحله گچ و خاک کردن یک واحد، با توجه به متراژ و متریال زیرسازی آن در ارتفاع 3 متر، به طور معمول به ازای هر 1 مترمربع یک کیسه گچ و ¼ همان مقدار خاک است.

اما باید به این نکته توجه داشت که متریال زیرسازی که ممکن است از بلوک سیمانی ، بلوک سفالی ، آجر و … باشد؛ یا نحوه تیغه چینی و همچنین طرح هایی که قرار است در دیوار یا سقف اجرا شود، در میزان این مقدار مصالح تاثیر دارد.

همچنین پیشنهاد این پیمانکار گچکار در تهران ، برای گچ کاری سقف رابیتس نیز هر 1 متر مربع یک کیسه گچ نیاز است.

مصالح گچ کاری

ترفند های آماده سازی ملات گچ زنده

از ابتدایی ترین مراحل گچ کاری ، آماده سازی ملات مورد نیاز گچ کاری است. در این مرحله نیاز به رعایت کردن یک سری تکنیک ها و ترفند‌ها برای تهیه‌ یک ملات گچ با کیفیت است.

یکی از نکاتی که رعایت آن می‌تواند شما را در کنترل کردن نسبت های گچ و آب کمک کند، این است که در استانبولی ابتدا به مقدار نیاز آب ریخته و سپس به آرامی گچ را به آن اضافه کنید. این کار باعث می‌شود به میزان و نسبت های مورد نیاز خود بتوانید ملات تهیه کنید.

نکته بعدی که درترفند تهیه ملات گچ کاری وجود دارد، مخلوط کردن ملات است. باید طوری ملات را مخلوط کنید که خوب هم زده شود و گلوله گلوله نشود. همچنین باید پس از آماده شدن ملات برای اجرای گچ کاری هیچ حبابی در آن مشاهده نشود.

مورد دیگری که در این مرحله از گچ کاری قابل توجه است؛ استفاده سریع و بلافاصله از ملات گچ زنده پس از تهیه آن است. زیرا گچ به سرعت سفت شده و تبدیل به کشته ملات می شود.

پیمانکار گچکار باید حرفه گچ کاری را به طور کامل از صفر تا صد گچکاری را بشناسد. این شناخت باعث می‌شود پیمانکار گچکاری بتواند از کل کار یک بروارد صحیح داشته باشد.

ترفند کروم بندی و شمشه گیری در گچ کاری

در مدل سنتی کروم بندی لقمه های کروم بندی را تعیین کرده و آن ها را شاقول می کردند و در پی آن مراحل سختی اجرا می‌شد.

در نحوه جدید اجرای کروم بندی ، یک محور X و Y در واحد مسکونی تعیین می‌شود. یعنی یک دیوار را مبنای Y قرار داده و محورX برمبنای آن گونیا می شود. سپس همه ی دیوارها مطابق با محورها سر و ته زده می‌شوند.

شمشه ها را با ارتفاع 20 سانتی متر به دیوار چسبانده و زیر آن بلوک قرار داده می شود.

مطالب مشابه  قیمت گچ کاری چگونه محاسبه می شود؟

سپس با متر لیزر یا دستی از شمشه ها تا ریسمان ها اندازه گیری می‌شود. پشت شمشه ها را با ملات گچی به صورت افقی پر می کنند و پس از کندن آن ها که نحوه دقیق آن در مقاله اصطلاحات گچ کاری توضیح داده شده است، بیس کار گچ کاری به دست آمده است.

بعضی از شمشه ها را به صورت عمودی دوباره در سر و ته کار خوابانده و بین آن ها را با ملات گچ پر می کنند. پس از برداشتن این شمشه ها به کمک ریسمان کروم بندی انجام می‌شود و در نهایت سطح آماده پر کاری می‌شود.

یک گچ کار حرفه ای در هنگام شمشه گیری باید توجه کند که لبه های شمشه ها تیز نباشد زیرا باعث ترک خوردن در این قسمت ها می شود.

نحوه ی شمشه گیری

ترفند جلوگیری از ترک خوردن گچ کاری

یک گچ کار حرفه ای در تهران برای جلوگیری از ایجاد ترک در گچ کاری ،پیشنهاد می کند که تاسیسات لازم قبل از شروع گچ کاری اجرا شود و حتما روی قوطی های برق رابیتس کار شود تا بعدا در گچ کاری باعث ایجاد موج یا ترک نشود.

در مقاله ترک در گچکاری به طور مفصل دراین باره صحبت کرده ایم.

اصول و ترفند های گچ کاری دیوار

عموما برای اجرای هر نوع پوششی اعم از تزئینات و … روی دیوار ابتدا نیاز است که سطح دیوار گچ کاری شود.

 

اجرای گچ کاری دیوار پس از اجرای تاسیسات روی دیوار انجام می شود. در مرحله اول گچ کاری دیوار ، نخستین گام چک کردن شاقول بودن دیوار و شمشه کشی صحیح آن است.

 

در صورتی که در شمشه کشی دیوار خطایی وجود داشت؛ باید استاد گچکار با توجه به سروته و گونیای دیوار، دوباره کروم گذاری کرده و با دیوار رو به رو سر وته زده و با دیوار مجاور گونیای آن را چک کند.

 

سپس شروع به تیشه ای کردن با دقت زیاد برای جلوگیری از لایه نشدن آن می کند. پس از آن دیوار را آب پاشی کرده تا از گرد و غبار پاک شود و در نهایت پرکاری را انجام می دهد تا ایرادات قبلی کامل رفع شود و دیوار آماده سفیدکاری شود.

 

هنگام شروع سفیدکاری پس از مالیدن ملات گچ به دیوار ابتدا با یک شمشه 1.5 یا 2 متری ملات گچ را کامل پخش کرده و بعد با ماله آن را پرداخت کرده و صاف می کنند.

یکی از قسمت هایی که در گچکاری دیوار خیلی باید در اجرای آن دقت کرد پایین دست دیوارها یعنی جایی که قرنیزها قرار است نصب شود می‌باشد. چرا که در این قسمت ها اگر موج یا خلل و فرجی وجود داشته باشد هنگام نصب قرنیز بسیار آزار دهنده است. بنابراین شمشه کشی در این قسمت ها بسیار مهم است.

مطالب مشابه  گچ و خاک و موارد استفاده از ان در گچکاری

 

یکی از روش های محافظت از گچ کاری دیوار اجرای قرنیز است تا از نفوذ روزوبت به گچ کاری دیوار جلوگیری شود.

مطالعه مقاله اجرای قرنیز راهی برای محافظت از گچ کاری دیوار

یکی از مهمترین اصول گچ کاری حرفه ای بدون موج بودن گچکاری دیوار است که یک استاد گچکار ماهر باید بتواند آن را رعایت کند.

گچکاری

ترفند های گچ کاری تیم لوکس پلاستر برای جلوگیری از ایجاد موج

تیم ما با وجود مدیر با سابقه ای در زمینه پیمانکاری گچ کاری ، همیشه ملزم بوده بر کیفیت نهایی کار از شروع روند گچ کاری توجه داشته باشد. چرا که تجربه بهترین گچکار تهران در این زمینه این است که هنگام اجرای گچ کاری نوری که وجود دارد با نوری که هنگام بهره برداری وجود دارد فرق می‌کند.

این استدلال از این جهت است که نوری که هنگام اجرای کار بر روی گچ کاری می تابد نوریست که از محل پنجره ها می تابد. و منطقا پس از کار گذاشتن پنجره ها و قرار گرفتن شیشه و پرده روی آن این نور از بین می‌رود و به جای آن نورهای مصنوعی مانند نور های مخفی، هالوژن ها، لوسترها و … در محیط می تابد که می تواند ایرادات گچکاری را به خوبی نمایش دهد.

 

بنابراین طبق ترفند های گچ کاری که تیم گچ کاری لوکس پلاستر برای جلوگیری از ایجاد موج به کار می‌برد؛ این نورپردازی ها باید هنگام اجرای گچ کاری نصب شوند تا همه ایرادات در زمان اجرای گچکاری مشخص شوند.

 

لوکس پلاستر با سابقه ای بیش از یک دهه کار در حرفه گچ کاری بارز ترین تفاوت خود با سایر رقبا را همین دقت کار در کیفیت نهایی حتی در زمان بهره برداری می‌داند.

لوکس پلاستر درمقاله جلوگیری از ایجاد موج در گچ کاری به طور مفصل از ترفند های گچ کاری این گچکار با سابقه در تهران مطالبی را ارائه کرده است.

لوکس پلاستر تیم گچ کاری حرفه ای با اکیپ کامل

این تیم که شامل بهترین گچکار تهران و تیم حرفه ای خود می‌شود، در روند کاری خود الویت اول را گچ کاری با کیفیت و بعد از آن سوددهی خوب قرارداده تا کارفرمایان محترم بتوانند با خاطری آسوده حرفه گچ کاری خود را با تضمین کیفیت به ما بسپارند.

کلام آخر

تیم گچ کاری حرفه ای لوکس پلاستر در مقالات خود سعی بر آن دارد شما عزیزان را با اصولی که تیم ما در اجرای گچ کاری رعایت می‌کند تا در زمینه گچکاری جزو بهترین گچکاران تهران باشد، آگاه کند.

برای مطالعه بیشتر پیرامون ترفند های گچ کاری و روش‌های مورد استفاده در تیم گچ کاری ما، ما را در مقاله بعد دنبال کنید. و اگر نیاز به مشاوره و یا سفارش کار دارید از طریق پل های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما

برای ارتباط با تیم ما روی آیکون واتساپ در پایین صفحه کلیک کنید.

بلاگگچکاری

19 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *